ThailandEnglishPoland

O nas

O nas

W 2015 roku 10 państw ASEAN stworzyło w Azji Południowo-Wschodniej wspólny rynek liczący ponad 600 milionów konsumentów. Jego idealny punktem startowym dla inicjatyw nastawionych na wszystkie kraje sąsiednie, jak Birma, Laos czy Kambodża, jest Tajlandia.

Ten nieformalny, wciąż umacniający swoją pozycję lider indochin, to jedna z głównych sił napędowych tego projektu, który na wielkie projekty infrastrukturalne przeznaczył już około 66 mld dol., dzięki którym cały region jest już świetnie skomunikowany, a prace wciąż trwają. Nie jest to działanie czysto altruistyczne –  Tajlandia wiele może zyskać na rozwoju swoim i sąsiadów – a wraz z nią Polska.

W 2013 r. obroty handlowe między naszymi krajami wyniosły ok. 730 mln dol., czyniąc z Tajlandii drugiego pod względem wielkości partnera handlowego Polski w Azji Południowo-Wschodniej. Oba państwa cieszą się strategicznym położeniem, dużym i rozwijającym się rynkiem wewnętrznym oraz stabilnym wzrostem gospodarczym, co daje możliwość łatwego poszerzenia istniejących i stworzenia nowych kontaktów biznesowych, będąc równocześnie dla siebie nawzajem bramami do swoich regionów.

Tajskie firmy już zaczęły inwestycje w Polsce, jednak ich działalność nie jest jeszcze tak intensywna, jak mogłaby by być. Dla polskich firm zaś Tajlandia to rynek zbytu w ilości 67 mln obywateli o rosnącej zamożności i setek tysięcy turystów odwiedzających ten kraj rocznie oraz miejsce o wielkim potencjale inwestycyjnym i doskonały partner strategiczny. Co raz częściej otwiera się ona na nowe szanse wejścia w duże przedsięwzięcia związane zarówno z rozwojem infrastruktury, jak i modernizacją przemysłu czy wprowadzaniem produktów o wysokiej wartości dodanej oraz zielonych i innowacyjnych technologii, które stają się tam bardzo popularne.

Polska i Tajlandia to starzy przyjaciele, którzy powinni jednak spojrzeć na siebie w nowy sposób – i właśnie to chcemy zrobić.

ThailandEnglishPoland